Onder bijna perfecte winterse omstandigheden vond zaterdag 24 januari 2026 de jaarlijkse Roparun Snertloop plaats. Met een temperatuur rond het vriespunt, een licht briesje en een voorzichtig zonnetje genoten maar liefst 125 deelnemers van een heerlijke wandel- of hardlooptocht door de Texelse natuur.
Vanaf half drie klonk het startsein bij het Sluftercafé, waar de deelnemers konden kiezen uit routes van 6, 8, 11 of 15 kilometer. De afwisselende parcoursen voerden grotendeels over onverharde paden door de indrukwekkende natuur van De Slufter en De Muy.
Na afloop wachtte bij het Sluftercafé een welverdiende beloning: een dampende kom snert, die na de inspanning extra goed smaakte. De Snertloop kende niet alleen een mooie opkomst, maar leverde daardoor na aftrek van kosten het mooie bedrag van €895.- op.
De volgende activiteit van Roparun Team Texel staat alweer gepland: op 21 februari organiseren we de Roparun City Walk & Run, dit keer met start en finish in De Koog. We hopen opnieuw op een mooie deelname!






